Description
| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 11th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Core i5 1145G7 Processor |
| Processor Speed | 2.6 GHz Turbo Boost 4.4 GHz (4 Cores – 8 Threads) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | LPDDR4 RAM |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical Drive | – |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel |
| Type of graphics memory | Intel Iris Xe Graphics |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14″ Full HD 1080p 60Hz Touchscreen Display |
| Screen surface | 14″ Full HD 1080p 60Hz Touchscreen Display |
| Screen resolution | 1920 x 1080p |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Black |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | 2.9 Lbs |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | No |
| Speed | – |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | WIFI Intel(R) Wi-Fi 6E AX211 2×2 80 2.11ax 160MHz |
| Condition | Used |
| USB | 1× USB 3.1 Gen 2, 2× Thunderbolt 4 (Type-C) |
| HDMI | 1× HDMI Port |
| Camera | 720P HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Pro |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |











Reviews
There are no reviews yet.