Description
| Brand | Apple |
|---|---|
| Generation | Apple M2 Pro Chip |
| Processor Type | Apple M2 Pro Chip |
| Processor Speed | 8‑core CPU, 10‑core GPU, 16‑core Neural Engine |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | Unified Memory |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | Solid State Drive |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB SSD Solid State Drive |
| Graphic Series | 10 – Core GPU |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Apple M2 Chip |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | NO |
| Graphics processor | Apple M2 Chip |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3″ Retina Display With True Tone & IPS Technology |
| Screen surface | 13.3″ Retina Display With True Tone & IPS Technology |
| Screen resolution | 2560 x 1664 |
| Touchscreen | No |
| Color | Space Gray |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | MAC OS |
| Weight | 2.7 pounds (1.24 kg) |
| Fingerprint Reader | Touch ID Sensor |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit Magic Keyboard with: 78 (U.S.) or 79 (ISO) keys including 12 full-height function keys and 4 arrow keys in an inverted-T arrangement |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 wireless technology |
| LAN | No |
| Speed | – |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11ax Wi-Fi 6 wireless networking IEEE 802.11a/b/g/n/ac compatible |
| Condition | Used |
| USB | Two Thunderbolt / USB 4 ports with support for: Charging DisplayPort Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s) USB 4 (up to 40Gb/s) USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s) |
| HDMI | No |
| Camera | 1080p FaceTime HD camera Advanced image signal processor with computational video |
| Operating system (Primary) | MAC OS |
| Manual | https://support.apple.com/en-us/111869 |
| Product page | https://support.apple.com/en-us/111869 |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |











Reviews
There are no reviews yet.