Description
| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Intel® Core™ i3‑1315U Raptor Lake Processor (6 Cores / 8 Threads, 10 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.2 GHz Base Frequency, Up to 4.5 GHz Intel® Turbo Boost Technology |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | 8GB DDR4-3200 MHz |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | No |
| Screen size | 15.6″ FHD (1920×1080), anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6″ FHD (1920×1080), anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Gold |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 1.59 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Non Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | – |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek Wi-Fi 6 (2×2) |
| Condition | New |
| USB | 1× USB Type-C (5Gbps, data only), 2× USB Type-A (5Gbps) |
| HDMI | 1 HDMI 1.4b |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | International |











Reviews
There are no reviews yet.