Description
| Brand | Generic |
| Model name | Chromebook 3120 |
| Screen size | 11.6 Inches |
| Hard disk size | 16 GB |
| CPU model | Celeron N2840 |
| Installed RAM memory size | 4 GB |
| Operating system | Chrome OS |
| Graphics card description | Integrated |
| CPU speed | 2.16 GHz |
| Hard disk description | SSD |
About this item
- Efficient processor: This Chrombook 3120 is powered by Intel Celeron N2840 (2.16 GHz boost upto 2.58 Ghz)
- Long-lasting Battery: Up to 10 hours of battery life lets you stay productive unplugged throughout the day.
- Connectivity Options: Wi-Fi and Bluetooth allow for easy internet access and wireless peripheral connections.













Reviews
There are no reviews yet.