Description
| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 10th Generation |
| Processor Type | 10th Generation Core i5-10310U (Comet Lake, 4 Cores / 8 Threads, 6MB Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.7 GHz Base, Up to 4.4 GHz Turbo Boost |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 1×16 DDR4 2666 MHz |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | No |
| Screen size | 14.0″ Full HD (1920×1080) Anti-Glare Non-Touch Slim Bezel Panel |
| Screen surface | 14.0″ Full HD (1920×1080) Anti-Glare Non-Touch Slim Bezel Panel |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | 1.33 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Non-backlit, English (US) |
| Bluetooth | BT 5.1 |
| LAN | No |
| Speed | – |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6 AX201 2×2 802.11ax 160MHz |
| Condition | Used |
| USB | 1 USB 3.2 Gen 1 with Powershare 1 USB 3.2 Gen 1 2 Thunderbolt™3 with Power Delivery and DisplayPort (USB Type-C™) |
| HDMI | 1 HDMI 2.0 |
| Camera | 720P HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Pro |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |










Reviews
There are no reviews yet.