Description
| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 9th Generation |
| Processor Type | 9th Generation Intel® Core™ i7 6-Core / 12-Threads 12 MB Cache 45W vPro |
| Processor Speed | 2.60 GHz Base / 4.6 GHz Turbo |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4 2666 MHz |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | 4 GB NVIDIA Quadro T1000 GDDR5 Dedicated |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | – |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6-inch FHD 1920×1080 Anti-Glare Non-Touch 100% sRGB |
| Screen surface | 15.6-inch FHD 1920×1080 Anti-Glare Non-Touch 100% sRGB |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Grey |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | Starting weight: 1.78kg (3.93 lb) |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| LAN | Yes |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel Wireless-AC 9260 2×2 802.11ac |
| Condition | Used |
| USB | 2x USB 3.1 Gen 1 Type-A with PowerShare 1x Thunderbolt 3 Type-C |
| HDMI | 1x HDMI 2.0 |
| Camera | 720P HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Pro |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |










Reviews
There are no reviews yet.