Description
| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 10th Generation |
| Processor Type | 10th Generation Intel® Core™ i7-10850H 6-Core 12 MB Cache 45W vPro |
| Processor Speed | 2.70 GHz Base / 5.1 GHz Turbo |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4 2666MHz ECC SODIMM |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | 4 GB NVIDIA Quadro T2000 GDDR6 Dedicated Graphics: |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | – |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6-inch, FHD, 1920 x 1080, 60 Hz, Anti-Glare, Non-Touch, 45% NTSC, 220 Nits, WVA |
| Screen surface | 15.6-inch, FHD, 1920 x 1080, 60 Hz, Anti-Glare, Non-Touch, 45% NTSC, 220 Nits, WVA |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Grey |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | 2.45 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| LAN | Yes |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Wireless Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2 x 2, 802.11ax |
| Condition | Used |
| USB | 2 USB 3.2 Gen 1 Type-A with PowerShare 2 USB 3.2 Gen 2 Thunderbolt™ 3.0 Type C |
| HDMI | 1 HDMI 2.0 |
| Camera | 720P HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Pro |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |













Reviews
There are no reviews yet.